W tym wpisie opisałem jak krok po kroku wygląda wypłata kryptowalut na nasze konto bankowe za pośrednictwem tokenu PAX na platformie PAXOS.

Rejestracja

Instrukcja rejestracji jest dostępna tutaj.

Przygotowanie do wypłaty

 • Konwertujemy kryptowalutę, którą chcemy wypłacić na PAX – wiele giełd ma w swojej ofercie PAX. Natomiast jeśli jej nie ma to konieczna będzie konwersja w inny sposób lub skorzystanie z innej drogi.
 • PAX przelewamy do portfela PAXOS.

Dalsze kroki opierają się na założeniu, że mamy już token PAX w portfelu PAXOS.

Wypłata kryptowalut – PAXOS

Logujemy się do aplikacji PAXOS.

Wprowadzamy adres email i hasło podane podczas rejestracji i klikamy przycisk SIGN IN lub klikamy na przycisk Sign in with Google i logujemy się za pomocą konta Google.

W kolejnym kroku wprowadzamy kod z naszej aplikacji Authentiator dla konta PAXOS do pola Authentication Code i klikamy przycisk CONTINUE.

Przechodzimy do portfela PAXOS klikając na przycisk Go to your Paxos Wallet.

Klikamy przycisk Transfer.

Pojawi się z prawej strony panel z naszymi środkami, z którego będziemy mogli dokonać wyboru kapitału. Klikamy USD US Dollar.

Możemy przelew zrealizować na inny adres Etherum dostępnej kryptowaluty typu stablecoin. Tutaj dostępny jest PAX (Paxos Standard) i BUSD (Binance USD). My natomiast chcemy wypłacić na nasze konto bankowe. W tym celu klikamy zakładkę To Bank.

Klikamy w pole Destination w celu wybrania banku, do którego ma być zlecony przelew. Po kliknięciu w obszar wyboru pojawi się lista dodanych kont bankowych oraz pole Add New Bank, które wybieramy.

Klikamy w pole Send Money To i wybieramy spośród 3 opcji: US Bank, Non-US Bank, SEN Bank. Klikamy na opcję Non-US Bank.

Wprowadzamy nazwę banku (Bank Name), kod SWIFT/BIC (SWIFT Code) i numer rachunku (Account Number) a następnie klikamy przycisk Continue. Ja wykorzystałem w tym celu konto Revolut USD.

Potwierdzamy albo aktualizujemy adres, imię i nazwisko dla wprowadzonego konta bankowego a następnie klikamy przycisk Continue.

Wprowadzamy opcjonalną notatkę (memo) a następnie klikamy przycisk Continue.

Zostaliśmy przekierowani na stronę główną z komunikatem o poprawnym dodaniu konta bankowego. Przechodzimy ponownie do miejsca, w którym wybieramy konto bankowe Transfer => USD US Dollar => To Bank. Wybieramy dodane wcześniej konto bankowe. Kolejno wprowadzamy kwotę do transferu i klikamy Complete Transfer.

Żeby zobaczyć stan naszego transferu klikamy zakładkę Activity.

Proces wypłaty można też obejrzeć na poniższym filmie.

Podsumowanie

Cały proces przeszedł bardzo sprawnie. Wypłatę zleciłem 19 września o godzinie 17:30. Cała kwota 100 USD została zaksięgowana na moim koncie Revolut USD o godzinie 20 września o godzinie 23:59. Tak więc transfer jest stosunkowo szybki i bezpłatny, ponieważ za transakcję nie pobrano dodatkowej opłaty.

7 komentarzy

  1. Nie ma żadnych prowizji. Wypłata 100 USD nic mnie nie kosztowała za wyjątkiem czasu 🙂 Znam jednak lepsze sposoby na zamianę kryptowalut na walutę FIAT i wypłatę na konto bankowe np. za pośrednictwem platformy CRYPTO.COM. Właśnie przygotowuję artykuł na ten temat. W nadchodzącym tygodniu powinien się ukazać.

   pawellipowczan
  2. Nie ma żadnych prowizji. Jedyny problem może być taki, że w celu rejestracji konta do wypłaty najpierw trzeba zrobić przelew w drugą stronę (żeby wypłacić trzeba wpłacić). Udało mi się opublikować wpis na temat jak wygląda wypłata. Możesz go zobaczyć tutaj.

   pawellipowczan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.