W tym wpisie opisałem jak krok po kroku wygląda wypłata kryptowalut na nasze konto bankowe za pośrednictwem tokenu PAX na platformie PAXOS.

Rejestracja

Instrukcja rejestracji jest dostępna tutaj.

Przygotowanie do wypłaty

 • Konwertujemy kryptowalutę, którą chcemy wypłacić na PAX – wiele giełd ma w swojej ofercie PAX. Natomiast jeśli jej nie ma to konieczna będzie konwersja w inny sposób lub skorzystanie z innej drogi.
 • PAX przelewamy do portfela PAXOS.

Dalsze kroki opierają się na założeniu, że mamy już token PAX w portfelu PAXOS.

Wypłata kryptowalut – PAXOS

Logujemy się do aplikacji PAXOS.

Wprowadzamy adres email i hasło podane podczas rejestracji i klikamy przycisk SIGN IN lub klikamy na przycisk Sign in with Google i logujemy się za pomocą konta Google.

W kolejnym kroku wprowadzamy kod z naszej aplikacji Authentiator dla konta PAXOS do pola Authentication Code i klikamy przycisk CONTINUE.

Przechodzimy do portfela PAXOS klikając na przycisk Go to your Paxos Wallet.

Klikamy przycisk Transfer.

Pojawi się z prawej strony panel z naszymi środkami, z którego będziemy mogli dokonać wyboru kapitału. Klikamy USD US Dollar.

Możemy przelew zrealizować na inny adres Etherum dostępnej kryptowaluty typu stablecoin. Tutaj dostępny jest PAX (Paxos Standard) i BUSD (Binance USD). My natomiast chcemy wypłacić na nasze konto bankowe. W tym celu klikamy zakładkę To Bank.

Klikamy w pole Destination w celu wybrania banku, do którego ma być zlecony przelew. Po kliknięciu w obszar wyboru pojawi się lista dodanych kont bankowych oraz pole Add New Bank, które wybieramy.

Klikamy w pole Send Money To i wybieramy spośród 3 opcji: US Bank, Non-US Bank, SEN Bank. Klikamy na opcję Non-US Bank.

Wprowadzamy nazwę banku (Bank Name), kod SWIFT/BIC (SWIFT Code) i numer rachunku (Account Number) a następnie klikamy przycisk Continue. Ja wykorzystałem w tym celu konto Revolut USD.

Potwierdzamy albo aktualizujemy adres, imię i nazwisko dla wprowadzonego konta bankowego a następnie klikamy przycisk Continue.

Wprowadzamy opcjonalną notatkę (memo) a następnie klikamy przycisk Continue.

Zostaliśmy przekierowani na stronę główną z komunikatem o poprawnym dodaniu konta bankowego. Przechodzimy ponownie do miejsca, w którym wybieramy konto bankowe Transfer => USD US Dollar => To Bank. Wybieramy dodane wcześniej konto bankowe. Kolejno wprowadzamy kwotę do transferu i klikamy Complete Transfer.

Żeby zobaczyć stan naszego transferu klikamy zakładkę Activity.

Proces wypłaty można też obejrzeć na poniższym filmie.

Podsumowanie

Cały proces przeszedł bardzo sprawnie. Wypłatę zleciłem 19 września o godzinie 17:30. Cała kwota 100 USD została zaksięgowana na moim koncie Revolut USD o godzinie 20 września o godzinie 23:59. Tak więc transfer jest stosunkowo szybki i bezpłatny, ponieważ za transakcję nie pobrano dodatkowej opłaty.

7 komentarzy

  1. Nie ma żadnych prowizji. Wypłata 100 USD nic mnie nie kosztowała za wyjątkiem czasu 🙂 Znam jednak lepsze sposoby na zamianę kryptowalut na walutę FIAT i wypłatę na konto bankowe np. za pośrednictwem platformy CRYPTO.COM. Właśnie przygotowuję artykuł na ten temat. W nadchodzącym tygodniu powinien się ukazać.

   pawellipowczan
  2. Nie ma żadnych prowizji. Jedyny problem może być taki, że w celu rejestracji konta do wypłaty najpierw trzeba zrobić przelew w drugą stronę (żeby wypłacić trzeba wpłacić). Udało mi się opublikować wpis na temat jak wygląda wypłata. Możesz go zobaczyć tutaj.

   pawellipowczan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *