W tym wpisie opisałem jak krok po kroku wygląda wypłata kryptowalut na nasze konto bankowe za pośrednictwem platformy Crypto.com. O samym projekcie, jego cechach i zaletach pisałem więcej tutaj.

Rejestracja

Zarejestrować się można tutaj.

Przygotowanie do wypłaty

 • Przelewamy kryptowalutę na odpowiednie konto portfela Crypto.com.

Dalsze kroki opierają się na założeniu, że mamy już odpowiednią kryptowalutę w portfelu Crypto.com.

Sprzedaż kryptowalut – Crypto.com

Uruchamiamy aplikację:

Crypto.com - ekran główny po zalogowaniu

Przechodzimy na zakładkę Accounts (konta).

Crypto.com - konta

Klikamy Fiat Wallet (portfel FIAT).

Crypto.com - portfel FIAT

Następnie klikamy Sell Crypto (sprzedaj kryptowalutę).

Crypto.com - wybór kryptowaluty do sprzedaży

Wybieramy kryptowalutę jaką chcemy sprzedać klikając w odpowiednim wierszu (mamy aktualnie 10 do wyboru).

Crypto.com - sprzedaż kryptowaluty

Kolejno wprowadzamy ilość jednostek wybranej kryptowaluty jaką chcemy sprzedać. Możemy też wskazać portfel FIAT, na które ma zostać wypłacona kwota za sprzedane jednostki. Aktualnie dostępne są tylko dwa konta EUR i USD (kiedyś była dostępna opcja PLN i innych z EU). Po wprowadzeniu ilości i wyborze portfela klikamy przycisk Sell x YYY, gdzie x to wprowadzona wartość a YYY to skrót (ticker) kryptowaluty.

Crypto.com - podsumowanie sprzedaży

Ostatnim krokiem jest potwierdzenie sprzedaży za pomocą przycisku Confirm.

Wypłata kryptowalut – Crypto.com

Uwaga! W celu dokonania wypłaty należy najpierw aktywować tą opcję wykonując przelew do aplikacji Crypto.com. Tylko tak możemy zarejestrować nasze konto do wypłaty. Jeśli to już zrobiliśmy nasze konto będzie na liście dostępnych do wypłaty.

Crypto.com - wypłata EUR

Warto zapoznać się z aktualnym, pełnym procesem wypłaty i warunkami i limitami jakie obowiązują przy wypłatach. Można to sprawdzić klikając w znak zapytania w trakcie tworzenia żądania wypłaty.

Crypto.com - warunki wypłat EUR

Proces przebiega następująco:

 • Aktywacja – odbywa się poprzez przelewu środków w EUR do Crypto.com (zasilenie konta) – krok jest wykonywany tylko raz w celu zarejestrowania twojego rachunku bankowego.
 • Żądanie – utworzenie i przesłanie żądania wypłaty.
 • Oczekiwanie na przegląd żądania – Crypto.com analizuje żądanie. Ten proces może trwać od 3-5 dni roboczych.
 • Otrzymanie środków na konto bankowe – przelew jest przetwarzany. Ten proces może trwać 1-2 dni robocze.

Jeśli chodzi o limity to jest to:

 • Minimalna wypłata – 100 USD lub równoważność w innej walucie.
 • Dzienne maximum – 100 000 USD lub równoważność w innej walucie.
 • Miesięczne maximum – 500 000 USD lub równoważność w innej walucie.

Jeśli mamy już walutę FIAT na odpowiednim koncie i dokonaliśmy aktywacji to przechodzimy do swoich kont FIAT i klikamy Transfer.

Crypto.com - przelew FIAT

Następnie klikamy Withdraw (wypłata).

Crypto.com - wypłata FIAT

Kolejno wybieramy walutę jaką chcemy wypłacić klikając w odpowiednim wierszu np. Euro EUR.

Crypto.com - opcje wypłaty EUR

Dostępna jest tylko jedna opcja SEPA. Kiedyś była dostępny jeszcze opcja SWIFT, ale aktualnie nie ma takiego wyboru. W celu kontynuowania procesu klikamy przycisk Withdraw.

Wprowadzamy kwotę jaką chcemy wypłacić i klikamy Withdraw x EUR, gdzie x to wprowadzona kwota.

Crypto.com - podsumowanie wypłaty

Jak widać wypłata nie jest obarczona dodatkową opłatą (Fee 0,00). W celu potwierdzenia warunków należy kliknąć przycisk Confirm.

Crypto.com - dwustopniowa autoryzacja

Na koniec trzeba wprowadzić kod z aplikacji Authenticator do dwustopniowej autoryzacji i nacisnąć przycisk Continue.

Uwagi

UWAGA1! Pomimo informacji o kilkudniowych okresach oczekiwania na wypłatę (3-5 dnia na analizę żądania i 1-2 na proces przelewu) przelew może zostać zrealizowany dużo szybciej. W moim przypadku było to zaledwie kilka godzin na cały proces. Od momentu utworzenia żądania, które miało miejsce około godziny 10:00, do momentu zaksięgowania pieniędzy na moim koncie EUR Revolut minęło zaledwie 5 godzin. Kwota została zaksięgowana o godzinie 15:10. To jednak nie musi być regułą a wyjątkiem, który może mieć związek z tym że konta obu platform Crypto.com i Revolut zlokalizowane są w tym samym kraju. Nie robiłem zbyt wielu tego typu wypłat więc trudno mi określić jaka jest reguła.

Revolut - szczegóły przelewu z Crypto.com

UWAGA2! Należy pamiętać, że ze sprzedaży kryptowalut należy się rozliczyć z urzędem skarbowym. Zamiana cyfrowej waluty na FIAT podlega opodatkowaniu w wysokości 19% od dochodu z transakcji.

Podsumowanie

Wypłata kryptowalut za pośrednictwem aplikacji Crypto.com jest szybka i bezkosztowa. Aktualnie nie znam równie prostego, szybkiego i taniego sposobu. Jeśli znasz taki sposób podziel się w komentarzu.

12 komentarzy

  1. Tak trzeba zrobić wpłatę. Z tego co wiem to nie ma limitu kwoty – trzeba tylko zrobić przelew i wtedy opcja wypłaty staje się aktywna. Jeśli chodzi o sam przelew to robi się go analogicznie jak każdy inny przelew SEPA – dane do przelewu można pobrać z aplikacji Portfel Fiat -> Transfer -> Wpłać -> Waluta (EUR) -> SEPA -> wyświetlą się dane do przelewu (można wysłać je sobie na maila).

   Co masz na myśli jakieś inne aplikacje? Inne tego typu jak Crypto.com które umożliwiają wypłatę na konto bankowe?

   pawellipowczan
 1. Hej, czy ktoś wie jak wypłacić pieniądze na swoje konto bankowe z portfel Fiat nie mogę tego dokonać , mam potwierdzenie na mail że niby jest potwierdzenie przelewu ale na koncie nie ma nic po upływie 5dni roboczych@

  Rafał
  1. USDT to też kryptowaluta (Tether). Należy postępować zgodnie z instrukcją, czyli po kliknięciu Sell crypto wybrać Tether albo USDT i dalej według instrukcji.

   pawellipowczan
  2. Dzień dobry,
   Czy jest jakaś minimalna wymagana kwota do wpłaty pierwszej aby aktywować konto??
   Mam środki które chciałbym wypłacić lecz nie mogę przez to że konto nie jest aktywne.
   Zrobiłem przelew z konta revolut na kwotę 9$ i dalej jest nieaktywne.

   Piotr
   1. O ile wiem to nie ma czegoś takiego jak kwota minimalna. To raczej chodzi o coś innego. Może musisz dokończyć procedurę KYC? Ja zakładałem konto kilka lat temu to nie było czegoś takiego jak konto aktywne/nieaktywne. Niestety nie wiem jak to teraz wygląda. W apce crypto.com możesz napisać do supportu (jest też w języku Polskim) – w miarę szynko odpisują. Spróbuj u nich się czegoś dowiedzieć.

    pawellipowczan
  1. Pisałeś do wsparcia technicznego? Jest w języku polskim i oni dość szybko odpowiadają, więc będą w stanie Ci pomóc lepiej ode mnie. Niestety ja nie miałem z tym problemu, więc nie mam rozwiązania. Jeśli Ci nie pomogą to możesz przesłać mi więcej szczegółów co, gdzie dokładnie przelewałeś to spróbuję to odwtorzyć u siebie.

   pawellipowczan
  1. Dobry pomysł! Niestety ostatnimi czasy zaangażowałem się w inny projekt i musiałem odłożyć pisanie tego typu poradników. Ponadto w planach jest przeniesienie w najbliższych miesiącach artykułów kryptowalutowych na dedykowaną stronę o krypto i lepszawersja.pl docelowo zniknie – zostanie zmieniona na coś innego. Zapisz się na newsletter to wyślę Ci powiadomienie o postępach prac.

   pawellipowczan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.