Problem

Szybki zakup bitcoina to temat, który staje się obszarem dużego zainteresowania w ostatnich miesiącach. Dlatego też dostaje wiele pytań typu jak i gdzie kupić bitcoina lub inne kryptowaluty. Coraz więcej ludzi dowiaduje się na temat kryptowalut i zaczyna dostrzegać wartość tego typu inwestycji. To jednak nie jest jedyny powód. Niezależnie jednak od przyczyny, prowadzi to często do chęci szybkiego zakupu. Postanowiłem więc zebrać swoje doświadczenia i wiedzę na ten temat i zaprezentować w niniejszym wpisie.

Ten wpis jest pierwszym z serii, którą chciałbym poświęcić sposobom, jak i gdzie szybko kupić bitcoina. Skupiam się na BTC ponieważ jest on najlepiej dostępny i aktualnie na dzień dzisiejszy jest to też najbezpieczniejsza inwestycja jeśli chodzi o kryptowaluty. Dominacja bitcoina rośnie a jego cena jest stabilna w stosunku do innych projektów. Ponadto mając bitcoina, można praktycznie wszędzie zamienić go na inne kryptowaluty.

Rozwiązanie

Szybki zakup bitcoina to nie jest łatwy temat, ponieważ jest wiele sposobów i praktycznie każdy nieco różni się od siebie. Przedstawiając i porównując różne metody chciałbym zwrócić uwagę przede wszystkim na sposób zakupu, jego realną szybkość i koszt. Na koniec tej serii postaram się zebrać te wszystkie sposoby i porównać te czynniki.

Przy każdym wymienionym poniżej sposobie znajduje się link do strony, na której można dokonać zakupu. Zaraz obok będzie kolejny link do mojego szczegółowego opisu procesu zakupu wraz z podsumowaniem. Jeśli nie będzie drugiego linku to znaczy, że jeszcze nie opisałem danego sposobu i najprawdopodobniej zrobię to niebawem.

Wybrałem następujące sposoby:

 1. Coinbase – giełda i portfel kryptowalutowy link do strony, link do opisu procesu.
 2. Crypto.com – aplikacja mobilna do zakupu, sprzedaży i płatności za pomocą kryptowalut link do strony
 3. LocalBitcoins – platforma z ogłoszeniami dotyczącymi sprzedaży lub zakupu kryptowalut bezpośrednio od ich właścicieli
 4. Bitomaty – maszyny, w których można dokonać zakupu lub sprzedaży kryptowalut za gotówkę
 5. Revolut – aplikacja mobilna do zakupu, sprzedaży i płatności za pomocą głównych kryptowalut (uwaga nie można tutaj przesyłać kryptowaluty bezpośrednio na inne konto tak jak w przypadku walut FIAT)
 6. Changelly – platforma do szybkiego zakupu lub zamiany kryptowalut link do strony, link do opisu procesu.
 7. Binance – giełda kryptowalut
 8. Luno – platforma do zakupu bitcoina lub ethereum
 9. Coinmama – platforma do szybkiego zakupu i sprzedaży kryptowalut
 10. Bitclude – polska platforma do zakupu i sprzedaży bitcoina i litecoina
 11. Bitpanda – platforma z wieloma usługami, między innymi zakup i sprzedaż kryptowalut za pomocą wielu różnych metod płatności
 12. CEX.IO – giełda do szybkiego zakupu i sprzedaży oraz handlu kryptowalutami

Sposobów z pewnością jest więcej albo pojawi się więcej w niedalekiej przyszłości. Zaprezentowana lista jednak na dzień dzisiejszy to sposoby sprawdzone przeze mnie i godne polecenia. Jeśli jednak znasz jeszcze jakiś dobry sposób to zostaw mi proszę linka w komentarzu.

4 komentarze

  1. Nikt nie wie co się stanie. Ja uważam jednak że kryptowaluty mają dobre fundamenty do tego żeby zachować wartość majątku. Nie pakowałbym jednak wszystkiego do jednego koszyka – najlepiej dywersyfikować portfel.

   pawellipowczan
 1. Pingback:Szybki zakup Bitcoina - Changelly - Lepsza wersja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.