W tym wpisie odpowiemy sobie na pytanie jak przeprowadzić szybki zakup Bitcoina za pośrednictwem giełdy/portfela kryptowalut Coinbase. Artykuł jest częścią serii poświęconej różnym sposobom na szybki zakup Bitcoina. Wstęp do całej serii jest dostępny tutaj.

Rejestracja

Instrukcja rejestracji jest dostępna tutaj.

Logowanie

Wchodzimy na stronę główną coinbase.com.

Logujemy się klikając przycisk Sign in w prawym górnym rogu.

Wprowadzamy adres email i hasło użyte podczas rejestracji i klikamy przycisk SIGN IN.

Jeśli mamy włączoną dwustopniową weryfikację za pomocą aplikacji Authenticator to zostaniemy poproszeni o podanie kodu. Wprowadzamy kod i klikamy przycisk VERIFY. Jeśli weryfikacja dwustopniowa jest wyłączona to nastąpi bezpośrednie przejście do panelu głównego.

Zakup Bitcoin

W celu dokonania zakupu klikamy przycisk Trade dostępny w prawym górnym rogu.

Wypełniamy pole ilości waluty EURO jaką chcemy przeznaczyć na zakup – 50. Domyślną kryptowalutą zakupu dla transakcji jest Bitcoin więc nie musimy tego zmieniać. Jeśli jednak chcielibyśmy kupić jakieś inne krypto to musielibyśmy je wybrać w polu Buy, klikając w tym polu i wybierając odpowiedni projekt z listy. Następnie musimy wybrać sposób płatności klikając w polu Pay with. Jeśli płaciliśmy już wcześniej kartą to ostatnia forma zapłaty będzie już wybrana i nie trzeba będzie tego robić ponownie. Możemy też mieć wprowadzonych kilka sposobów płatności i w celu wybrania właściwego również konieczne będzie kliknięcie pola Pay with i wybranie właściwej metody..

Jeśli odpowiedniego sposobu płatności nie ma na liście to klikamy przycisk Add another account.

Aktualnie jest dostępny tylko jeden sposób płatności czyli karta kredytowa lub debetowa. Żeby przejść dalej klikamy pole Credit/Debit Card.

Wprowadzamy dane rozliczeniowe i klikamy przycisk Add Billing Address.

Kolejno wprowadzamy dane karty i klikamy przycisk Add Card.

Jeśli Coinbase nie wspiera karty, której dane wprowadziliśmy to dostaniemy komunikat jak wyżej. Jest kilka powodów odrzucenia karty. Najczęstsze to: błędnie wprowadzone dane, karty przedpłacone lub zabezpieczone albo widoczne jako takie. Mnie nie udało się użyć ani karty VISA Revolut ani karty kredytowej Mastercard World Intensive (nowy produkt mBank). Udało mi się dopiero ze zwykłą kartą debetową VISA do rachunku. Jeśli dodawanie karty zakończy się powodzeniem zostaniemy przeniesieni do kolejnego kroku.

Jeśli wszystkie pola są wypełnione – ilość i sposób płatności to możemy kliknąć przycisk Preview purchase.

Na ekranie pojawi się informacja o szczegółach transakcji. Między innymi jest tam kurs BTC wykorzystany w transakcji i kwota opłaty transakcyjnej Coinbase. Jeśli akceptujemy to podsumowanie klikamy przycisk Buy now.

Jeśli transakcja się powiedzie to dostaniemy komunikat, że kwota BTC będzie natychmiastowo dostępna w naszym portfelu i tak też się dzieje – wartość 0.005607 zostaje dopisana do naszego konta Bitcoin.

Jak widać zakup za pomocą karty obarczony jest opłatą. Wynika ona z płatności za pomocą karty, która objęta jest dodatkowym kosztem 3.99% od kwoty transakcji.

Podsumowanie

W poniższej tabelce zebrałem wszystkie istotne informacje na temat tej transakcji, na których skupiam się w tej serii artykułów, czyli na kosztach i czasie trwania zakupu.

 CoinbaseUwagi
RejestracjaTak 
WerycikacjaTakDokument ze zdjęciem i rachunek potwierdzający adres zamieszkania
Sposób zakupuVISA/Mastercard 
Kwota €                                50,00  
Kurs €                          8 562,00 Kurs zakupu na giełdzie Coinbase
Kurs EURO/BTC ₿                    0,00011680  
Opłata giełdy €                                  1,99 Opłata procentowa od kwoty transakcji 3,99%
Opłata sieciowa ?? Opłata sieciowa zawarta jest w opłacie giełdy
Czas rejestracji (minuty)00:15:00W tym czas weryfikacji, który trwał około 10 minut
Czas tworzenia transakcji (minuty)00:05:00W tym czas dodawania danych karty – raz dodana karta zostaje zapamiętana i kolejne płatności są już szybsze
Rozpoczęcie transakcji23:00:00 
Zakończenie transakcji23:02:00 
Zakupiona ilość ₿                    0,00560700  
Zakupiona wartość €                                48,01  
Opłata (wartość) €                                  1,99  
Opłaty procentowe3,99% 
Całkowity czas zakupu (minuty)00:22:00 
Całkowity czas zakupu bez rejestracji (minuty)00:07:00 

7 komentarzy

 1. Dzień Dobry,
  Mam problem związany z przelewem na Coinbase. Przelewu dokonałam 22.07.2020 i do chwili obecnej nie mam swoim portfelu na Coinbae. Przelew SEPA był wysłany o 11.38, przeszłam weryfikację kamerą a środków w dalszym ciągu brak. Zgłaszałam do Support i nic. A tak jest polecana aplikacja, przykre doświadczenie i bardzo boję się o swoje pieniądze gdyż pilnie ich potrzebuję. A tak wszyscy polecają, że niby szybko i bezpiecznie.

  przygnębiona
  1. Ja przelewałem wielokrotnie i nigdy nie było z tym problemu. Pieniądze pojawiały się na portfelu Coinbase często nawet po kilku godzinach. Niestety nie bardzo mogę pomóc. Kontakt z support to jedyna droga. Mam nadzieję, że to się jakoś wyjaśni a może już problem został rozwiązany? Dziwi mnie też brak odpowiedzi z Coinbase. Firma wydaje się solidna, ale nie miałem jeszcze okazji kontaktować się z nimi.

   pawellipowczan
 2. Nie chce mi zatwierdzić billing adress. Po wpisaniu danych dostaje komunikat “This JWT token doesn’t support required scopes”. jaka może być przyczyną? Napisałem do supportu ale na razie bez odpowiedzi. Próbowałem z polskimi znakami i bez

  Piotr P
  1. To mi wygląda na jakiś błąd w systemie. Tokenów JWT używa się do autoryzacji komunikacji między serwisami. Jeśli masz włączone jakieś blokery reklam lub używasz przeglądarki Brave to spróbuj je wyłączyć i ponowić. Jeśli nie masz lub to nic nie da to najprawdopodobniej to jakiś tymczasowy błąd lub trzeba z nimi wyjaśnić. Niestety support w Coinbase pozostawia trochę do życzenia.

   Jeśli chcesz szybko i tanio kupić kryptowaluty to proponuję żebyś skorzystał z platformy Crypto.com. Opisywałem ją ostatnio na blogu tutaj. Teraz jest promocja i za zakup kartą nie ma dodatkowej prowizji (normalnie 3,5%).

   pawellipowczan
 3. Pingback:Ferie zimowe na Słowacji 2020 - Lepsza wersja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.