W tym wpisie opisałem jak krok po kroku przebiega rejestracja na platformie TrustToken dająca możliwość zakupu oraz sprzedaży między innymi tokenu TrueUSD.

Rejestracja TrustToken

Wchodzimy na stronę aplikacji TrustToken.

Klikamy przycisk SIGN UP.

Wybieramy opcję Individual, która umożliwia powiązanie osobistego konta bankowego i handlu cyfrowymi zasobami jako osoba fizyczna. Inną opcją jest Company, która umożliwia powiązanie konta bankowego i handlu za pośrednictwem firmy. Po dokonaniu wyboru klikamy przycisk Continue.

Wybieramy kraj zamieszkania klikając w pole COUNTRY OF RESIDENCE a następnie na liście wybieramy Poland lub inny kraj pobytu stałego. Ma to na celu ustalenie czy możemy skorzystać z usług tej platformy ponieważ w niektórych krajach może ona być zakazana ze względu na regulacje prawne. Po ustawieniu odpowiedniego kraju zamieszkania klikamy przycisk CONTINUE.

Wprowadzamy nasze dane osobowe: pierwsze imię, drugie imię, nazwisko, datę urodzenia, adres email i hasło a następnie klikamy przycisk CREATE NEW ACCOUNT.

Otrzymamy komunikat potwierdzający rejestrację z podziękowaniem i informacją, że na adres email wprowadzony podczas rejestracji została wysłana wiadomość weryfikacyjna. Należy zatem otworzyć swoją skrzynkę email, w której powinna znajdować się wiadomość z adresu no-reply@trusttoken.com o następującej treści:

Klikamy na link verification link.

Zostajemy przekierowani na stronę z komunikatem informującym, że nasz adres email został poprawnie zweryfikowany. Klikamy przycisk CONTINUE.

W Kolejnym kroku musimy włączyć dwustopniową weryfikację. W tym celu trzeba zeskanować kod QR wyświetlony na ekranie w aplikacji Authenticator.

Wprowadzamy wygenerowany w aplikacji Authenticator sześciocyfrowy kod do pola tekstowego i klikamy przycisk CONTINUE. Zostaniemy przekierowani na panel główny naszego konta na platformie TrustToken.

Niestety to nie koniec procesu rejestracji. U góry pojawi się ostrzeżenie:

W celu zakupu i sprzedaży związanej z walutami FIAT np. USD musimy zweryfikować naszą tożsamość. W tym celu klikamy na link w powyższym komunikacie here.

Weryfikacja tożsamości

W celu dokonania weryfikacji należy przejść kilka kroków.

 1. Wprowadzić dodatkowe dane osobowe.
 2. Przesłać skany dowodu tożsamości.
 3. Przesłać skan lub dokument elektroniczny potwierdzający adres zamieszkania.
 4. Zweryfikować i zatwierdzić informacje.

Wprowadzenie dodatkowych danych osobowych

Dane osobowe, które wprowadzaliśmy w poprzednich krokach powinny być już wypełnione (powyższy formularz jest wyczyszczony). Wprowadzamy:

 • numer dowodu tożsamości (GOVERNMENT ISSUED ID NUMBER),
 • obywatelstwo (COUNTRY OF CITIZENSHIP),
 • województwo (STATE / PROVINCE),
 • miasto (CITY),
 • kod pocztowy (ZIP / POSTAL CODE),
 • adres (ADDRESS),
 • zawód (OCCUPATION),
 • cel otwarcia konta (PURPOSE FOR OPENING ACCOUNT),
 • przewidywalny miesięczny wolumen np. w walucie USD (ANTICIPATED MONTHLY VOLUME)

Po uzupełnieniu danych klikamy przycisk CONTINUE.

Przesłanie skanów dowodu tożsamości

Wybieramy typ dokumentu (SELECT DOCUMENT TYPE). Następnie przeciągamy pliki zeskanowanego dokumentu (z przodu i z tyły) na formularz (lub wybieramy z okna dialogowego klikając Browse). Na koniec wybieramy kraj z którego dokument pochodzi (GOVERNMENT ID COUNTRY) i klikamy przycisk CONTINUE.

Kolejno potwierdzamy nasz adres zamieszkania (wprowadzony w pierwszym kroku) i klikamy przycisk OKAY.

Przesłanie skanu lub dokument elektronicznego potwierdzającego adres zamieszkania

Wybieramy typ dokumentu (SELECT DOCUMENT TYPE). Następnie przeciągamy plik zeskanowanego dokumentu (na którym znajduje się adres zamieszkania) na formularz (lub wybieramy z okna dialogowego klikając Browse) i klikamy przycisk SAVE.

Weryfikacja i zatwierdzenie informacji

Sprawdzamy czy wszystko się zgadza i klikamy odpowiedni przycisk.

Otrzymujemy informację o przekazaniu aplikacji do sprawdzenia. Dowiadujemy się też, że weryfikacja powinna trwać 3-4 dni robocze a o statusie zostaniemy powiadomieni za pomocą wiadomości email.

Uwaga

Ja musiałem przeprowadzać proces weryfikacji dwukrotnie. Za pierwszym razem musiało coś nie zadziałać i pomimo komunikatu o wysłaniu formularza nic się przez te 4 dni nie wydarzyło. Dalej miałem komunikat o potrzebie weryfikacji. Przeprowadziłem weryfikację ponownie i za drugim razem się udało, ale wiadomości email nie otrzymałem.

Podsumowanie

Rejestracja TrustToken nie przebiegła tak płynnie jak na platformie PAXOS. Proces jeśli chodzi o zaangażowanie użytkownika bardzo zbliżony, ale problemy z weryfikacją i czas oczekiwania na jej wynik nie wpływają korzystnie na moją ocenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.