W tym wpisie opisałem jak krok po kroku przebiega rejestracja na platformie PAXOS dająca dostęp do giełdy itBit i portfela PAXOS.

Rejestracja PAXOS

Wchodzimy na stronę PAXOS.

Przechodzimy na zakładkę Open Account

Wprowadzamy adres email i hasło i klikamy OPEN ACCOUNT albo logujemy się za pomocą konta Google klikając na przycisk Sign in with Google. W przypadku rejestracji za pomocą adresu email i hasła wchodzimy na skrzynkę adresu email jaki podaliśmy i otwieramy wiadomość od help@paxos.com.

Klikamy na Verify Email Address.

Logujemy się wykorzystując adres email i hasło podane podczas rejestracji albo konto Google. Wprowadzamy adres email i hasło i klikamy SIGN IN albo logujemy się za pomocą konta Google klikając na przycisk Sign in with Google.

Konfiguracja uwierzytelniania wieloskładnikowego

Pojawia się komunikat o wymaganym uwierzytelnianiu wieloskładnikowym za pomocą aplikacji Authenticator. W celu przeprowadzenia procesu konfiguracji takiego zabezpieczenia klikamy przycisk Continue.

Za pomocą aplikacji Authenticator skanujemy kod QR. Następnie wprowadzamy kod wygenerowany przez aplikację dla konta PAXOS w pole Authentication Code i klikamy przycisk CONTINUE.

Weryfikacja tożsamości

Dalej musimy przejść proces weryfikacji tożsamości. Wybieramy rodzaj podmiotu jaki reprezentujemy – indywidualny albo instytucjonalny. Wybieramy odpowiednie pole wyboru co spowoduje pojawienie się dodatkowych pól do wypełnienia.

Wprowadzamy imię, nazwisko, datę urodzenia. Następnie odznaczamy pole wyboru I am a US citizen, US permanent resident, or a holder of a US SSN. Pole SSN zmieni się na Identification Number gdzie wprowadzamy numer PESEL. Dalej wybieramy kraj i wprowadzamy adres zamieszkania. Na koniec zapoznajemy się z warunkami korzystania na stronie https://www.paxos.com/general-terms-and-conditions/. Po zapoznaniu się, jeśli się z nimi zgadzamy to zaznaczamy pole wyboru I have read and agree to the terms at. Jeśli wszystkie pola zostały wypełnione i pole wyboru zostało zaznaczone to przycisk SUBMIT zostaje aktywowany i klikamy w niego.

Kolejno musimy przesłać skan dokumentu tożsamości w celu weryfikacji. Wybieramy typ dokumentu: paszport, dowód osobisty, albo prawo jazdy. W celu dokonania wyboru klikamy w odpowiedni przycisk.

Pojawią się opcje wykonania zdjęcia albo wysłania pliku. Klikamy Upload file.

Klikamy przycisk Choose file i wybieramy odpowiedni plik zawierający skan przedniej części dokumentu.

Potwierdzamy plik zawierający skan przedniej części dokumentu klikając przycisk Confirm.

Kolejno klikamy przycisk Choose file i wybieramy odpowiedni plik zawierający skan tylnej części dokumentu.

Potwierdzamy plik zawierający skan tylnej części dokumentu klikając przycisk Confirm.

Kolejno klikamy przycisk Choose file i wybieramy odpowiedni plik zawierający zdjęcie naszej twarzy.

Na koniec potwierdzamy zdjęcie naszej twarzy i klikamy przycisk Complete.

Następuje przetwarzanie po którym pojawia się komunikat.

Oczekujemy na wiadomość email o możliwości korzystania z platformy. Powinna do nas trafić do kilku godzin jeśli nasze dane zostaną przetworzone przez automat a jeśli nie to od 1 do 3 dni jeśli konieczna będzie weryfikacja przez człowieka.W moim przypadku trwało to około 2 minut, po których w mojej skrzynce pojawiła się wiadomość.

Po otrzymaniu tej wiadomości można się już logować na platformie klikając przycisk Log in now.

2 komentarze

  1. Pingback:Rejestracja TrustToken (TUSD) - Lepsza wersja

  2. Pingback:Wypłata kryptowalut - PAXOS - Lepsza wersja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.