W tym wpisie opisuję jak krok po kroku przebiega rejestracja na giełdzie/portfelu kryptowalut Coinbase.

Rejestracja

Wchodzimy na stronę coinbase.

Wprowadzamy dane rejestracyjne – imię, nazwisko, email, hasło. Zaznaczamy pole wyboru (potwierdzenie pełnoletności, akceptacja zgody użytkownika i polityki prywatności). Klikamy przycisk Sign up.

Pojawia się okno z informacją o tym, że Coinbase jest dobrym miejscem do zakupu i sprzedaży kryptowalut i że spełnia wymogi ochrony danych osobowych (GDPR). Klikamy Next.

Akceptujemy politykę prywatności klikając I acknowledge.

Jeśli chcemy otrzymywać powiadomienia od Coinbase na temat produktów, usług i ofert specjalnych to klikamy Yes. W przeciwnym wypadku klikamy No.

Potwierdzamy, że nie jesteśmy robotem – w powyższym przypadku należało wybrać wszystkie obrazki, na których były mosty. Po dokonaniu wyboru klikamy przycisk Verify.

Na wskazany podczas rejestracji adres email została wysłana wiadomość weryfikacyjna. Powinna ona wyglądać tak jak na screen-ie poniżej.

Klikamy przycisk Verify Email Address. Uwaga mail może trafić do folderu SPAM.

Weryfikacja tożsamości

Następnie trzeba poddać się procesowi weryfikacji tożsamości z uwagi na regulacje prawne AML (anti money laundering) i KYC (know your customer).

Wprowadzamy numer telefonu i klikamy Send Code. Na wskazany numer powinien zostać wysłany SMS z kodem weryfikacyjnym. Wprowadzamy kod i zatwierdzamy przyciskiem.

Wprowadzamy dane: imię, nazwisko, datę urodzenia, adres. Dodatkowo wybieramy z pól wyboru odpowiednio od góry: do czego będziemy używali Coinbase, jakie jest nasze źródło dochodu, obecne zajęcie. Wprowadzamy też nazwę pracodawcy. Jeśli wszystkie pola zostały wypełnione to klikamy przycisk Continue.

Wybieramy typ dokumentu jaki chcemy wykorzystać do weryfikacji klikając odpowiedni przycisk.

Wybieramy sposób przekazania dokumentów klikając odpowiedni przycisk. Jeśli mamy zdjęcia dokumentu już zeskanowane to najprościej wybrać File Upload, czyli przekazanie pliku. Jeśli nie to należy zrobić skan bądź zdjęcie swojego dowodu osobistego lub wybrać opcję Mobile Camera. W przypadku metody upload należy przygotowane pliki przeciągnąć i upuścić w odpowiednie miejsce na poniższym formularzu.

Po wrzuceniu dokumentów klikamy przycisk Upload.

Następnie przekazujemy dowód adresu. Wybieramy typ dokumentu – Choose a type of document a następnie przeciągamy na okienko odpowiedni dokument. Może to być np. jakiś rachunek, na którym jest nasze imię i nazwisko i adres. Następuje weryfikacja.

Zwykle zajmuje to około 10 minut. Po tym czasie oba elementy powinny mieć status Verified. Weryfikacja w skrajnych przypadkach może zająć jednak kilka godzin albo nawet dłużej. Po weryfikacji powinniśmy otrzymać wynik na wskazany na samym początku adres email.

Jeśli weryfikacja będzie pozytywna to będziemy mogli zalogować się do portalu.

Po logowaniu zachęcam do włączenia dwustopniowej weryfikacji. Żeby to zrobić należy kliknąć na swoim awatarze w prawym górnym rogu i wybrać opcję Settings. Następnie przejść na zakładkę Security. Następnie wybrać w sekcji 2-step verification opcję Authenticator i wykonać niezbędne kroki.

Podsumowanie

Rejestracja na giełdzie/portfelu Coinbase to nie jest ani skomplikowany ani czasochłonny proces. Opisane powyżej kroki można zrealizować w czasie między 15 a 30 minut.

3 komentarze

    1. Nie. Nie powinno tak być, chyba że proces się zmienił, ale nie spotkałem się jeszcze z takim procesem, w którym do weryfikacji potrzebne byłyby dwa dokumenty. Proponuję zapytać ich skąd taka potrzeba.

      pawellipowczan
  1. Pingback:Szybki zakup Bitcoina - Coinbase - Lepsza wersja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.