Wstęp

Ten wpis to pewnego rodzaju wstęp do tego bloga. Mam już bardzo wiele pomysłów na artykuły, ale myślę, że bez pewnego wprowadzenia byłyby one wyrwane z kontekstu. Zdaję sobie sprawę, że być może nikt tego nie przeczyta. Mimo to postanowiłem chociaż dla siebie napisać pierwszy wpis, który będzie inauguracją tego bloga.

Done is better than perfect

Zdaję sobie też sprawę z tego, że ten blog nie jest skończony. Trzeba włożyć jeszcze dużo pracy żeby go spersonalizować odpowiednio i wykonać niezbędne konfiguracje. Brakuje moich zdjęć, brakuje wtyczek, brakuje pewnie jeszcze wiele rzeczy, o których na tą chwilę jeszcze nie wiem. Wyznaję jednak zasadę, że “done is better than perfect”. W moim rozumieniu jeśli zrealizuję jakieś zadanie to proste wykonanie będzie lepsze niż perfekcyjne. Bo o to chodzi żeby popychać sprawy do przodu :). Inaczej mógłbym jeszcze długo zastanawiać się, co jeszcze poprawić, co zmienić. Tym samym upłynęłoby jeszcze wiele czasu zanim zacząłbym naprawdę się angażować w ten blog.

Z drugiej strony staram się wykonywać zadania najlepiej jak tylko potrafię i zakładać sobie jakieś minimum do realizacji jakiegoś zadania. Dlatego pracę nad tym blogiem zacząłem już na początku 2018 roku. Bardzo dużo czasu spędziłem na eksperymentowaniu. Testowałem różnego rodzaju silniki blogowe oraz z hostingi i inne miejscami gdzie mógłbym umieścić swojego bloga. Jeśli chodzi o system zarządzania treścią to w końcu zdecydowałem się na WordPress. W mojej ocenie jest najbardziej elastyczny i najbardziej rozbudowany przez co mogę się bardziej skupić nad samą treścią.

Jeśli chodzi o hosting to zdecydowałem się na dhosting z uwagi na dużą elastyczność, polecenie znajomego i łatwą instalację WordPress-a. Może z czasem to zmienię, bo na początku miałem takie ambicje żeby napisać silnik bloga samemu z uwagi na fakt, że jestem programistą. Tworzenie tego typu stron internetowych czy systemów informatycznych jest moim codziennym zajęciem i pasją. Ostatecznie jak już wspomniałem chcę w pierwszym etapie mojej przygody z blogowaniem większą uwagę poświęcić na treść a nie na wszystkie pozostałe elementy.

Cel

Założyłem sobie minimalną ilość artykułów jakie zamierzam publikować miesięcznie żeby zapełnić blog treścią. Wiem jednak, że ze spełnieniem tego minimum może być problem ponieważ nie jest to moim głównym zajęciem. Jestem na takim etapie swojego życia, w którym nie jestem w stanie zrezygnować, czy odpuścić swojej głównej działalności. Ponadto nie chcę tego robić ponieważ lubię swoją pracę w sektorze IT. Traktuję tą przestrzeń mojej działalności jak pewien eksperyment. Moim celem jest uzupełnianie luk w polskiej blogosferze w tematach, z którymi się stykam. Inaczej rzecz ujmując chodzi o opisywanie rozwiązań problemów, które rozwiązuję a nie ma odpowiednich rozwiązań w internecie w języku polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.